Αγιασμός σχολικής χρονιάς 2020-2021

Αγαπητοί γονείς και μαθητές,

Τη Δευτέρα  14  Σεπτεμβρίου  2020, ημέρα που το Υπουργείο Παιδείας όρισε να ξεκινήσει η καινούρια σχολική  χρονιά  2020-2021 , οι   μαθητές θα  προσέλθουν  κανονικά  στο σχολείο από 8:00 έως 8:15 το πρωί.

Ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, θα πραγματοποιηθεί στην αυλή του σχολείου για τις μαθήτριες και τους μαθητές  της πρώτης τάξης στις 11:00 και ξεχωριστά σε κάθε αίθουσα, για τις μαθήτριες και τους μαθητές  των υπολοίπων τάξεων.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες όλων των τάξεων θα πρέπει να έχουν μαζί τους τις τσάντες  τους, καθώς μετά τον αγιασμό θα παραλάβουν και τα βιβλία της νέας  σχολικής  χρονιάς , πριν  αποχωρήσουν  (11:30).

Ακόμη θα πρέπει οι γονείς να φροντίσουν ώστε τα παιδιά να έχουν μαζί τους 2 μάσκες.

Με σεβασμό στο έργο μας καθώς και στον άνθρωπο, ανοίγουμε και φέτος τις πόρτες του σχολείου μας και καλούμε σε συνεργασία κάθε φορέα ή άτομο που ασπάζεται τα πιστεύω μας και οραματίζεται μαζί μας ένα αλλιώτικο μέλλον.

Δεχτείτε τις καλύτερες ευχές όλων μας για μια χαρούμενη και δημιουργική σχολική χρονιά.

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου